ALTAYÇEŞME MAHALLESİ ADALI SOKAK ALTUNCU APARTMANI NO:21 D:1 MALTEPE / İSTANBUL

Tel : 0216 457 02 37 - FAX: 0216 457 02 57

About Us

Uygun Electricity Endustry Merchandise Importand Export Limited; founded on 2007. The company does importation of O-ring , produces special patterned merchandise and side seal about rubber , does the whole sale of machined Teflon product and oil seal rings, nutring seal rings, dust and pistone seal rings to every where in Turkey. Our company has a leading role in sector withit’s quality and price policy.

We’re aboutto be one of the top firmswiththehelp of our cooperation witht heleaderfirms in sector.

Uygun Electricity Endustry Merchandise Limited’spolicy is modern /creative think ingandofferthe products guarante esthe costumer satisfaction , supply there quests as soon as possible , develope our quality standart sand being a company which is human and environmental friend and give the lead.

Hakkımızda

UYGUN ELK. END. MALZ. İTH. İHR. TİC. LTD. ŞTİ. 2007 Yılında kurulmuş olup O-ring İthalatı, kauçuk ile ilgili conta ve özel kalıplı malzeme üretimi, İşlenmiş Teflon malzeme ve Yağ keçesi, Nutring keçeler, Toz keçeleri, Piston keçelerini Türkiye geneli toptan satışını gerçekleştiren bir firmadır. Firmamız kalite ve fiyat avantajı ile sektörde kısa sürede büyük bir pay almıştır.

Sektörün önde gelen firmaları ile yaptığımız çalışmalar firmamızı her geçen gün zirveye çıkartmaktadır. .

UYGUN ELK. ENDR. MALZ. Hedefleri doğrultusunda yenilikçi, yaratıcı düşünce ile müşteri memnuniyeti ve beklentilerini karşılayacak ürünleri sunmak, talepleri en kısa sürede karşılamak, kalite politikamızı sürekli geliştirmek, İnsana ve çevreye duyarlı sektörde örnek bir kuruluş olmak ilkelerimizin başında gelmektedir.